מאמרים לקהל הרחב

 

 

שיטת הטיפול בהיפנוזה, שהיותה יסוד חשוב בכל תרבויות העולם מאז ומתמיד, קנתה לה במהלך השנים שם מפוקפק. נחי אלון, פסיכולוג המטפל גם בהיפנוזה, מבקש להשיב להיפנוזה את כבודה האבוד ובעיקר להסביר לאנשי טיפול מהם הכלים הטיפוליים הבסיסיים שמקנים לימודי השיטה ומדוע גם גם לאיש איפול שלא מתכוון להפנט איש, כדאי ללמוד את רזיה. פורסם באתר 'פסיכולוגיה עברית'.

מדוע ללמוד היפנוזה גם אם לא תהפנט איש/ נחי אלון

 

 

האם היפנוזה יכולה לעזור לתהליך היצירה? סמדר רייספלד הניחה את הספקות בצד, נכנסה ליער המחשבות והצליחה להתקדם ברומן שהיא כותבת. פורסם ב'הארץ'.

לצאת למסע היפנוטי בשבילי התת מודע/ סמדר רייספלד

 

 

האם היפנוזה יכולה לחשוף את סודותינו הכמוסים ביותר? האם אפשר לשלוט באמצעותה באדם אחר? ומה הסיכוי "להיתקע" בהפנוט ולא לצאת ממנו? ד"ר אודי בונשטיין, פסיכולוג קליני ובכיר ויו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה, מסביר באילו בעיות אפשר לטפל בהיפנוזה ולמי מרשה החוק בישראל לעשות זאת. פורסם ב- YNET.

היפנוזה: באילו בעיות רפואית ניתן לשלבה/ ד"ר אודי בונשטיין

 

 

היפנוזה היא כלי טיפולי רב-עצמה לטיפול במגוון בעיות רפואיות ונפשיות. הטיפול בהיפנוזה מכוון להנמכת או סילוק תסמיני הבעיה הרפואית או הנפשית, וכן להתבוננות פנימה של המטופל אל מקור הבעיה. סוג טיפול זה מתאים לכל אדם המטופל על-ידי מטפל מומחה ומנוסה בטיפול בבעיה אותה הוא מציג. הטיפול בהיפנוזה יכול להיות משולב בפסיכותרפיה קונבנציונאלית או לעמוד בפני עצמו, כמתמקד בבעיה של המטופל. להלן יינתנו מספר דוגמאות של מקרי-טיפול בהיפנוזה ורשימת הבעיות המתאימות לטיפול בהיפנוזה. פורסם באתר 'פסיכולוגיה עברית'.

כל מה שרצית לדעת על היפנוזה ולא העזת לשאול/ ד"ר שאול נבון

 

 

הטיפול המסתורי ביותר שיש לפסיכולוגיה להציע: מה זו בדיוק היפנוזה והאם היא מסוכנת? 

מאמר של ד"ר אודי בונשטיין על ההיפנוזה (התפרסם ב-Ynet) 

© 2020 כל הזכויות שמורות לאגודה הישראלית להיפנוזה

Hastudio_Logo.png