מאמרים לקהל הרחב

 

 

שיטת הטיפול בהיפנוזה, שהיותה יסוד חשוב בכל תרבויות העולם מאז ומתמיד, קנתה לה במהלך השנים שם מפוקפק. נחי אלון, פסיכולוג המטפל גם בהיפנוזה, מבקש להשיב להיפנוזה את כבודה האבוד ובעיקר להסביר לאנשי טיפול מהם הכלים הטיפוליים הבסיסיים שמקנים לימודי השיטה ומדוע גם גם לאיש איפול שלא מתכוון להפנט איש, כדאי ללמוד את רזיה. פורסם באתר 'פסיכולוגיה עברית'.

מדוע ללמוד היפנוזה גם אם לא תהפנט איש/ נחי אלון

 

 

האם היפנוזה יכולה לעזור לתהליך היצירה? סמדר רייספלד הניחה את הספקות בצד, נכנסה ליער המחשבות והצליחה להתקדם ברומן שהיא כותבת. פורסם ב'הארץ'.

לצאת למסע היפנוטי בשבילי התת מודע/ סמדר רייספלד

 

 

האם היפנוזה יכולה לחשוף את סודותינו הכמוסים ביותר? האם אפשר לשלוט באמצעותה באדם אחר? ומה הסיכוי "להיתקע" בהפנוט ולא לצאת ממנו? ד"ר אודי בונשטיין, פסיכולוג קליני ובכיר ויו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה, מסביר באילו בעיות אפשר לטפל בהיפנוזה ולמי מרשה החוק בישראל לעשות זאת. פורסם ב- YNET.

היפנוזה: באילו בעיות רפואית ניתן לשלבה/ ד"ר אודי בונשטיין

 

 

היפנוזה היא כלי טיפולי רב-עצמה לטיפול במגוון בעיות רפואיות ונפשיות. הטיפול בהיפנוזה מכוון להנמכת או סילוק תסמיני הבעיה הרפואית או הנפשית, וכן להתבוננות פנימה של המטופל אל מקור הבעיה. סוג טיפול זה מתאים לכל אדם המטופל על-ידי מטפל מומחה ומנוסה בטיפול בבעיה אותה הוא מציג. הטיפול בהיפנוזה יכול להיות משולב בפסיכותרפיה קונבנציונאלית או לעמוד בפני עצמו, כמתמקד בבעיה של המטופל. להלן יינתנו מספר דוגמאות של מקרי-טיפול בהיפנוזה ורשימת הבעיות המתאימות לטיפול בהיפנוזה. פורסם באתר 'פסיכולוגיה עברית'.

כל מה שרצית לדעת על היפנוזה ולא העזת לשאול/ ד"ר שאול נבון

 

 

הטיפול המסתורי ביותר שיש לפסיכולוגיה להציע: מה זו בדיוק היפנוזה והאם היא מסוכנת? 

מאמר של ד"ר אודי בונשטיין על ההיפנוזה (התפרסם ב-Ynet) 

שני ספרים על ההיפנוזה מאת ד"ר בנימין זיו

ד"ר בנימין זיו הוא פסיכולוג ומהפנט, המוכר בארץ כמרצה מוכשר בתחומי הפסיכולוגיה והחינוך.

בשנת 2020, עם הגיעו לגיל 80, החליט לפרוש מעבודה ומטיפולים, והחליט לתרום 50 עותקים משני ספריו.

 

האחד הוא "יסודות הבריאות" שיצא לאור בשנת 2010. הספר ממוקד ב"הרפיה, דמיון וחשיבה חיובית", כולל יישומים מעשיים לשיפור ההתנהגות והכישורים, ואף כולל תקליטור לתרגול ההרפיה.

ראו צילום שער הספר, דף התוכן, והכריכה האחורית. מתוך דף התוכן ניתן לראות את כמות הנושאים המעשיים בהם נוגע הספר, תוך הנחיה לפעולה מעשית בכל נושא.

הספר מבוסס על מאות מקרים שבהם טיפול ד"ר זיו, ויכול להועיל לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחייו בתחומים הללו, בעזרת הכלים שהוא מקנה.

 

 

הספר השני הוא "המהפנטים" שיצא לאור בשנת 2011.

ראו צילום שער הספר, ההקדמה, והכריכה האחורית. מתוך אלה ניתן להבין שמדובר בסיפור בדיוני על שני סטודנטים הנחשפים להיפנוזה. הסיפור נכתב כך שחושף בפני הקוראים את התפתחותה של ההיפנוזה ואת השימוש היעיל והאחראי בה, על פי חוק ההיפנוזה הקיים בישראל.

סיפורם של שני הסטודנטים מהווה שלד לחשיפת הקורא למידע על ההיפנוזה, בעולם ובארץ, כולל ההיסטוריה של ההיפנוזה, הגישות הפורמליות וגישתו של אריקסון, חוק ההיפנוזה בישראל, ועוד.

הספרים נמצאים אצל חבר וועד האגודה הישראלית להיפנוזה, יחיאל אסולין.

ניתן ליצור אתו קשר במייל yehiela@gmail.com ולתאם הגעה לירושלים לאיסוף הספרים (הספרים לא יישלחו בדואר)